Czym różni się tapeta samoprzylepna od klasycznej?

Czym różni się tapeta samoprzylepna od klasycznej?

Bez trudu można zaobserwować, że tapety wracają do łask. Co sprawia, że tak dużo osób wybiera te konkretne akcesoria? Czym różnią się zaś akcesoria samoprzylepne od klasycznych? O tym wszystkim można dowiedzieć się z poniższego poradnika.

Dlaczego tapety są coraz popularniejsze?

Był okres, kiedy tapety gościły praktycznie w każdym polskim domu, czy też mieszkaniu. Potem jednak Polacy decydowali się na inne rozwiązania. Ostatnio tapety znowu są zaś chętnie wybierane. Z czego to jednak wynika? Przede wszystkim nie brakuje sporego wyboru. Na rynku panuje naprawdę duża konkurencja. Jest m.in. wielu producentów zajmujących się zawodowo tym konkretnym zagadnieniem. Klientów może to zaś wyłącznie cieszyć. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że dzięki temu nie brakuje naprawdę sporego pola do manewru. Można zatem zdecydować się na takie tapety, które będą w 100% odpowiadały naszym indywidualnym preferencjom. Dawniej było zaś pod tym względem zdecydowanie gorzej. Dlaczego? Do dyspozycji Klientów było bowiem maksymalnie kilka wzorów. Obecnie ta sytuacja uległa zaś zdecydowanej poprawie. Można zatem kupować tapety różniące się nie tylko gabarytami, ale przede wszystkim kolorami, wzorami itp. Powstaje też coraz więcej asortymentu o zróżnicowanych motywach. Dawniej te akcesoria były stosowane przede wszystkim w salonach. Obecnie można je z powodzeniem kłaść nawet w kuchniach oraz łazienkach (trzeba jednak zdecydować się na asortyment posiadający stosowne właściwości). Klienci doceniają sporą uniwersalność, która potem przekłada się na bardzo dobre walory wizualne. To nie wszystko na tej płaszczyźnie. Poza tym nie ma przeszkód, aby zdecydować się na akcesoria, które są bardzo odporne na zabrudzenia. Jeśli już osiada na nich jakiś kurz, to można szybko poradzić sobie z tym zagadnieniem… Co jeszcze przyczynia się do wzrostu popularności takich elementów? Chodzi o sprawy finansowe. Spora rywalizacja na rynku przekłada się na to, że można nabyć dobrej jakości produkty za relatywnie niewielkie pieniądze.

Z jakich materiałów są wykonywane?

Do wyboru są rozmaite warianty. Klienci mogą zdecydować się na tapety klasyczne, czy też samoprzylepne. Czym natomiast różnią się te elementy wyposażenia? Warto rozpocząć od materiałów, które służą do ich produkcji. Z czego wykonywane są akcesoria samoprzylepne? Stosuje się tutaj m.in. winyl. Jest to materiał, który cechuje się określoną kurczliwością. Profesjonalnie zrealizowane tapety klasyczne powstają natomiast na bazie materiałów niekurczliwych. Są one oznaczane poprzez skrót NW. Warto na pewno zwracać uwagę na ten czynnik w czasie dokonywania zakupów. Szczególnie że obecnie wyboru jest naprawdę sporo. Na szczęście w porządnych sklepach internetowych pracują bardzo dobrej jakości fachowcy. Możesz zatem liczyć nie tylko na szeroki asortyment. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy ekspertów, aby wybrać rzeczywiście odpowiednie tapety do danego pomieszczenia.

Różnice pod kątem sposobu montażu

Tapety samoprzylepne są wyjątkowo proste pod względem montażu. Tak naprawdę nie trzeba posiadać żadnych szczególnych kwalifikacji, by sobie poradzić z tym zadaniem. Dodatkowo ta czynność może być wykonana bardzo szybko. Czym różni się tapeta samoprzylepna od klasycznej?Warto zauważyć, że tapety samoprzylepne zostały wyposażone we własny klej. Nie trzeba zatem wydawać dodatkowych pieniędzy na akcesoria do zrealizowania montażu. Wiele osób docenia, że nakładanie tapet na ściany odbywa się nie tylko prosto i błyskawicznie. Dodatkowo nie trzeba martwić się np. żadnymi zabrudzeniami. Czym zaś cechują się pod tym względem tapety klasyczne? Nie da się ukryć, że montaż takich produktów jest bardziej skomplikowany. Przede wszystkim dla osób, które będą to robić pierwszy raz w swoim życiu. Należy podkreślić, że tapety klasyczne nie posiadają własnego kleju. To powoduje, że Klient sam, we własnym zakresie, musi nabyć te konkretne produkty. Trzeba pamiętać nie tylko o klejach, ale także o pędzlach. To właśnie dzięki tym akcesoriom można bowiem nanieść tapety na ścianę.

Jakie tapety lepiej nadają się do pomieszczeń wilgotnych?

Nie brakuje osób, które stosują tapety nie tylko w salonach. Są to bowiem uniwersalne akcesoria. W sklepach z tym asortymentem można zatem zdecydować się na porządne elementy przeznaczone stricte do pomieszczeń o relatywnie sporej wilgotności. W takim celu świetnie nadają się tapety samoprzylepne. Produkty wykonane z winylu mają bowiem odpowiednią odporność na to zjawisko. Nie tylko wilgoć, ale także wahania temperatury nie są im straszne. Co więcej, tapety samoprzylepne mogą być szorowane. To zaś ułatwia usuwanie ewentualnych zabrudzeń (ma to zaś szczególnie duże znaczenie w przypadku kuchni). Co warto natomiast wiedzieć o tapetach klasycznych? Taki asortyment niestety nie jest wodoodporny. W związku z tym nadaje się np. do salonów, ale nie może być pod żadnym względem użytkowany w pomieszczeniach wilgotnych. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, to musisz liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Takie produkty bardzo szybko stracą swoje walory estetyczne i zaczną się po pewnym czasie po prostu odklejać.


Szybkie i bezpieczne płatności online